RR0510R-100-D
Susumu
RR0510R-100-D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR0510R-100-D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RR0510R-100-D
Manufacturer Susumu
Description RES SMD 10 OHM 0.5% 1/16W 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RR
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:RR05R10DDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±0.5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film