RR01J91KTB
AMP Connectors / TE Connectivity
RR01J91KTB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR01J91KTB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RR01J91KTB
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 91.0K OHM 1W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm)
Series:RR, Neohm
Resistance:91 kOhms
Power (Watts):1W