RQ73C2B392KBTD
Buy RQ73C2B392KBTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RQ73C2B392KBTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 392 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Series:RQ73
Resistance:392 kOhms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:4-2176392-6
A140245TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:392 kOhms ±0.1% 0.4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film