RQ73C2A348RBTD
Buy RQ73C2A348RBTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RQ73C2A348RBTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 348 OHMS 0.1% 1/5W 0805
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RQ73
Resistance:348 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:A140319CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:348 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film