RQ73C1J41K2BTD
Buy RQ73C1J41K2BTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RQ73C1J41K2BTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 41.2 KOHMS 0.1% 0.15W 0603
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RQ73
Resistance:41.2 kOhms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:9-2176371-2
A140883TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:41.2 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film