RQ73C1E665RBTD
Buy RQ73C1E665RBTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RQ73C1E665RBTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 665 OHMS 0.1% 1/16W 0402
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±10ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RQ73
Resistance:665 Ohms
Power (Watts):0.063W, 1/16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1-2176363-9
A139451TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:665 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film