RPMD40-2405SGW
RECOM Power
RPMD40-2405SGW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RPMD40-2405SGW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RPMD40-2405SGW
Manufacturer RECOM Power
Description DC/DC CONVERTER 5V 40W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Input (Min):9.5V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated
Size / Dimension:4.58" L x 0.96" W x 2.26" H (116.3mm x 24.5mm x 57.6mm)
Series:POWERLINE Power Modules
Power (Watts):40W
Packaging:-
Other Names:RPMD402405SGW
Efficiency:-
Current - Output (Max):8A