RPMD30-2412SEW
RECOM Power
RPMD30-2412SEW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RPMD30-2412SEW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RPMD30-2412SEW
Manufacturer RECOM Power
Description DC/DC CONVERTER 12V 30W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Input (Min):10V
Voltage - Input (Max):40V
Type:Isolated
Size / Dimension:4.58" L x 0.96" W x 2.26" H (116.3mm x 24.5mm x 57.6mm)
Series:POWERLINE Power Modules
Power (Watts):30W
Packaging:-
Other Names:RPMD302412SEW
Efficiency:-
Current - Output (Max):2.5A