RPMD20-2415DFW
RECOM Power
RPMD20-2415DFW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RPMD20-2415DFW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RPMD20-2415DFW
Manufacturer RECOM Power
Description DC/DC CONVERTER +/-15V 20W
(In US Dollars)
30 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Input (Min):9.5V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Enclosed
Size / Dimension:4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)
Series:POWERLINE Power Modules
Power (Watts):20W
Packaging:Bulk
Other Names:30002434
RPMD202415DFW
Operating Temperature:-
Number of Outputs:2
Mounting Type:DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:-
Current - Output (Max):667mA, 667mA