RPA30-243.3SAW/N
RECOM Power
RPA30-243.3SAW/N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RPA30-243.3SAW/N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RPA30-243.3SAW/N
Manufacturer RECOM Power
Description DC DC CONVERTER 3.3V 30W
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Isolation:1.6kV
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Series:POWERLINE RPA30-AW
Power (Watts):30W
Packaging:Tube
Package / Case:6-DIP Module
Other Names:30004400
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (With Derating)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:88%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 7.5A 9V - 36V Input
Current - Output (Max):7.5A