RP73PF1E340RBTD
AMP Connectors / TE Connectivity
RP73PF1E340RBTD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RP73PF1E340RBTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP73PF1E340RBTD
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 340 OHM 0.1% 1/10W 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:RP73P, Holsworthy
Resistance:340 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:A127274CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.014" (0.35mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:340 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film