RP73D2B150KBTD
AMP Connectors / TE Connectivity
RP73D2B150KBTD
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RP73D2B150KBTD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP73D2B150KBTD
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Description RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.25W, 1/4W
Voltage - Breakdown:1206
Thickness (Max):±15ppm/°C
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:RP73, Holsworthy
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:1206 (3216 Metric)
Other Names:1-1879265-2
1-1879265-2-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:RP73D2B150KBTD
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:150k Ohm ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%