RP73D2A47R5BTDF
AMP Connectors / TE Connectivity
RP73D2A47R5BTDF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RP73D2A47R5BTDF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP73D2A47R5BTDF
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:RP73, Holsworthy
Resistance:47.5 Ohms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:9-1879269-8
9-1879269-8-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:47.5 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film