RP73D1J29K4BTG
Buy RP73D1J29K4BTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP73D1J29K4BTG
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Description RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/10W 0603
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.1W, 1/10W
Voltage - Breakdown:0603
Thickness (Max):±15ppm/°C
Size / Dimension:0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Series:RP73, Holsworthy
RoHS Status:Cut Tape (CT)
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:6-1879746-8
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:RP73D1J29K4BTG
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Features:-
FIFO's:2
Expanded Description:29.4k Ohm ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%