RP20-2405SA/P-HC
RECOM Power
RP20-2405SA/P-HC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RP20-2405SA/P-HC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP20-2405SA/P-HC
Manufacturer RECOM Power
Description DC DC CONVERTER 5V 20W
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:1.6kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Series:POWERLINE RP20-A
Power (Watts):20W
Packaging:Tube
Package / Case:6-SIP Module
Other Names:30002222
RP202405SA/PHC
Operating Temperature:-40°C ~ 90°C
Number of Outputs:1
Features:Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO
Efficiency:90%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 4A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):4A