RP164PJ132CS
Buy RP164PJ132CS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP164PJ132CS
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description RESISTOR ARRAY CONVEX 0603X4R
(In US Dollars)
50000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):1.3k
Power Per Element:62.5mW
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.024" (0.61mm)
Detailed Description:1.3k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals