RP15-2412SF/N-HC
RECOM Power
RP15-2412SF/N-HC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RP15-2412SF/N-HC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RP15-2412SF/N-HC
Manufacturer RECOM Power
Description DC DC CONVERTER 12V 15W
(In US Dollars)
20 pcs
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:12V
Voltage - Isolation:1.6kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Series:POWERLINE RP15-F
Power (Watts):15W
Packaging:Tube
Package / Case:6-DIP Module
Other Names:30001621
RP152412SF/NHC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Efficiency:85%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 1.25A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):1.25A