ROX30050M0FNF5
Dale / Vishay
ROX30050M0FNF5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX30050M0FNF5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROX30050M0FNF5
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 50M OHM 1% 10W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 3.050" L (7.87mm x 77.47mm)
Series:ROX
Resistance:50 MOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Failure Rate:-
Detailed Description:50 MOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film