ROX200998KFNLBN
Dale / Vishay
ROX200998KFNLBN
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX200998KFNLBN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROX200998KFNLBN
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 998K OHM 1% 6W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs260 pcs500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 2.050" L (7.87mm x 52.07mm)
Series:ROX
Resistance:998 kOhms
Power (Watts):6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 230°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:998 kOhms ±1% 6W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film