ROX1001M00JKLB
Dale / Vishay
ROX1001M00JKLB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX1001M00JKLB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ROX1001M00JKLB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1M OHM 5% 4W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs260 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.310" Dia x 0.920" L (7.87mm x 23.37mm)
Series:ROX
Resistance:1 MOhms
Power (Watts):4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 180°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:1 MOhms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Oxide Film