RNX150100KJNEL
Dale / Vishay
RNX150100KJNEL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNX150100KJNEL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNX150100KJNEL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 100K OHM 5% 4W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs260 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 1.540" L (3.56mm x 39.12mm)
Series:RNX
Resistance:100 kOhms
Power (Watts):4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:7 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:100 kOhms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film