RNX07550M0KKLB
Dale / Vishay
RNX07550M0KKLB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNX07550M0KKLB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNX07550M0KKLB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 50M OHM 10% 2W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs260 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.790" L (3.56mm x 20.07mm)
Series:RNX
Resistance:50 MOhms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 225°C
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Proof, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:50 MOhms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film