RNX038400MFNWF
Dale / Vishay
RNX038400MFNWF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNX038400MFNWF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNX038400MFNWF
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 400M OHM 1% 1W AXIAL
(In US Dollars)
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Series:RNX
Resistance:400 MOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:400 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Oxide Film