RNX0381M45DHLB
Dale / Vishay
RNX0381M45DHLB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNX0381M45DHLB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNX0381M45DHLB
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 1.45M OHM 0.5% 1W AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs260 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.420" L (3.56mm x 10.67mm)
Series:RNX
Resistance:1.45 MOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:35 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:1.45 MOhms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Oxide Film