RNX0253M32FKR7
Dale / Vishay
RNX0253M32FKR7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNX0253M32FKR7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNX0253M32FKR7
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 3.32M OHM 1% 1/2W AXIAL
(In US Dollars)
1500 pcs3000 pcs7500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.140" Dia x 0.290" L (3.56mm x 7.37mm)
Series:RNX
Resistance:3.32 MOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:33 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:3.32 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Oxide Film