RNR55H9312FMB14
Buy RNR55H9312FMB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNR55H9312FMB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Series:Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
Resistance:93.1 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RNR55H9312FMB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:M (1%)
Detailed Description:93.1 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film