RNR50J1000FSB14
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNR50J1000FSB14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNR50J1000FSB14
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 100 OHM 1/10W 1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs300 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:RNR50J1000FSB14-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:S (0.001%)
Detailed Description:100 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film