RNR50H6813BRR36
Dale / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNR50H6813BRR36 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNR50H6813BRR36
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 681K OHM 1/10W .1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Series:Military, MIL-PRF-55182/07, RNR50
Resistance:681 kOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RNR50H6813BRR36-MIL
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:681 kOhms ±0.1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film