RNMF14FTD8K06
Stackpole Electronics, Inc.
RNMF14FTD8K06
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNMF14FTD8K06 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNMF14FTD8K06
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Series:RNMF
Resistance:8.06 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RNM 1/4 T1 8.06K 1% R
RNM 1/4 T1 8.06K 1% R-ND