RNMF14FTC33R0
Stackpole Electronics, Inc.
RNMF14FTC33R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNMF14FTC33R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNMF14FTC33R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 33 OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs125000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Series:RNMF
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:S33CATR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:33 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film