RNMF12FTD232R
Stackpole Electronics, Inc.
RNMF12FTD232R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNMF12FTD232R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNMF12FTD232R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 232 OHM 1/2W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNMF
Resistance:232 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RNMF 1/2 T1 232 1% R
RNMF 1/2 T1 232 1% R-ND