RNF18BTD56K2
Stackpole Electronics, Inc.
RNF18BTD56K2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF18BTD56K2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF18BTD56K2
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 56.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Series:RNF
Resistance:56.2 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/8 T1 56.2K 0.1% R