RNF14FTE412R
Stackpole Electronics, Inc.
RNF14FTE412R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF14FTE412R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14FTE412R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:412 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/4 T9 412 1% R