RNF14FTD19K6
Stackpole Electronics, Inc.
RNF14FTD19K6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF14FTD19K6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14FTD19K6
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 19.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:19.6 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W