RNF14FTC66K5
Stackpole Electronics, Inc.
RNF14FTC66K5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF14FTC66K5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14FTC66K5
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 66.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:66.5 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/4 T2 66.5K 1% R