RNF14DTD11K8
Buy RNF14DTD11K8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14DTD11K8
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 11.8K OHM 1/4W .5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:11.8 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/4 T1 11.8K 0.5% R