RNF14DTC80K6
Buy RNF14DTC80K6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14DTC80K6
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 80.6K OHM 1/4W .5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:80.6 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/4 T2 80.6K 0.5% R