RNF14DTC13R3
Buy RNF14DTC13R3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14DTC13R3
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 13.3 OHM 1/4W .5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:13.3 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RNF 1/4 T2 13.3 0.5% R
RNF 1/4 T2 13.3 0.5% R-ND