RNF14BTE9K09
Stackpole Electronics, Inc.
RNF14BTE9K09
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF14BTE9K09 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14BTE9K09
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 9.09K OHM 1/4W .1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:9.09 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/4 T9 9.09K 0.1% R