RNF14BAC3K05
Stackpole Electronics, Inc.
RNF14BAC3K05
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF14BAC3K05 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF14BAC3K05
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 3.05K OHM 1/4W .1% AXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Series:RNF
Resistance:3.05 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/4 T2 3.05K 0.1% T