RNF12JTD160K
Buy RNF12JTD160K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF12JTD160K
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 160K OHM 1/2W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Series:RNF
Resistance:160 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:RN 1/2 T1 160K 5% R