RNF12FTC143K
Stackpole Electronics, Inc.
RNF12FTC143K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF12FTC143K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNF12FTC143K
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Series:RNF
Resistance:143 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Failure Rate:-
Detailed Description:143 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film