RNCF2512DTC60R4
Buy RNCF2512DTC60R4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF2512DTC60R4
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 60.4 OHM 0.5% 1W 2512
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Series:RNCF
Resistance:60.4 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:60.4 Ohms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film