RNCF2512BTC80K6
Buy RNCF2512BTC80K6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF2512BTC80K6
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/2W 2512
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.5W, 1/2W
Voltage - Breakdown:2512
Thickness (Max):±50ppm/°C
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Series:RNCF
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Part Number:RNCF2512BTC80K6
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:80.6k Ohm ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%