RNCF2512BTC17K4
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF2512BTC17K4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF2512BTC17K4
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 17.4K OHM 0.1% 1/2W 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Series:RNCF
Resistance:17.4 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:17.4 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film