RNCF2010BTC53R6
Buy RNCF2010BTC53R6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF2010BTC53R6
Manufacturer Stackpole Electronics Inc.
Description RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/3W 2010
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.333W, 1/3W
Voltage - Breakdown:2010
Thickness (Max):±50ppm/°C
Size / Dimension:0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Series:RNCF
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Part Number:RNCF2010BTC53R6
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:53.6 Ohm ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.1%