RNCF2010BTC3K60
Buy RNCF2010BTC3K60 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF2010BTC3K60
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 3.6K OHM 0.1% 1/3W 2010
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.193" L x 0.094" W (4.90mm x 2.40mm)
Series:RNCF
Resistance:3.6 kOhms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:3.6 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film