RNCF1210BTC620K
Stackpole Electronics, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF1210BTC620K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF1210BTC620K
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 620K OHM 0.1% 1/3W 1210
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.122" L x 0.094" W (3.10mm x 2.40mm)
Series:RNCF
Resistance:620 kOhms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:620 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film