RNCF1206TKY100R
Stackpole Electronics, Inc.
RNCF1206TKY100R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF1206TKY100R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF1206TKY100R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 100 OHM 0.01% 1/4W 1206
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:RNCF
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:RNCF 32 TA 100 0.01% I
RNCF1206TKY100RTR
RNCF32TA100TITR
RNCF32TA100TITR-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±0.01% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film