RNCF1206DTC19R6
Stackpole Electronics, Inc.
RNCF1206DTC19R6
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNCF1206DTC19R6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. RNCF1206DTC19R6
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 19.6 OHM 0.5% 1/3W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Series:RNCF
Resistance:19.6 Ohms
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:RNC 32 T2 19.6 0.5% R